Aqua Aerobic
16-04-2017

 
© Rido - Fotolia.comAqua Aerobic jest połączeniem aerobicu i pływania. To rodzaj gimnastyki korekcyjnej, który wywodzi się z ćwiczeń rehabilitacyjnych wykonywanych w wodzie. Poleca się go szczególnie osobom, które nie uprawiają czynnie sportu, mającym nadwagę (ciało w wodzie staje się lżejsze, a jednocześnie opór wody powoduje, że potrzebujemy więcej energii, by wykonać ćwiczenie, więc spalamy więcej kalorii – w ciągu godziny ok. 580 kcal), a także osobom starszym i kobietom w ciąży.

 
Aqua Aerobic odciąża stawy i kręgosłup, wzmacnia mięśnie grzbietu, stóp i pośladków, ułatwia korygowanie postawy, zwiększa ruchomość stawów, zwiększa wytrzymałość organizmu, poprawia kondycję ruchową i równowagę, rozwija mięśnie i ułatwia likwidację celulitisu, zwiększa pojemność wyrzutową serca oraz siłę mięśni związanych z oddychaniem. Ćwiczyć należy z instruktorem, zajęcia trwają zwykle 40 minut.

Ćwiczenia nie wymagają umiejętności pływania, gdyż w zależności od grupy mogą być prowadzone na płytkiej lub głębszej wodzie. Czasami do ćwiczeń wykorzystuje się tzw. niezatapialne węże lub stepy przymocowane do dna basenu. Dla zaawansowanych proponuje się trening intensywny – marsz i bieg w wodzie, a także łączenie ćwiczeń z pływaniem.
 

Autor:()
Źródło:()

Wydrukowano ze strony http://www.spa.kobiety.net.pl/67,0,Aqua-Aerobic,374.html

Copyright © Com-Media 2006