Winoterapia
18-06-2018

 
© opolja - Fotolia.comMało jest chyba osób niedoceniających zalet tego szlachetnego trunku, jakim jest wino. Jednak ostatnio wykorzystuje się je także jako zabieg kosmetyczny. W słynącym z wybornych win regionie Bordeaux mnóstwo jest już ośrodków proponujących zabiegi z wykorzystaniem wina: kąpiele, okłady, masaże, bicze szkockie. Z podobnych można skorzystać w Polsce.

 
Zawarte w winie polifenole to substancje o bardzo silnych właściwościach ochronnych i antyoksydacyjnych. Jest bogate w wiele cennych pierwiastków: bor, brom, chrom, cynk, jod, magnez, potas czy sód. Dlatego właśnie zabiegi z wykorzystaniem wina neutralizują wolne rodniki, redukują zaczerwienienia i podrażnienia skóry, pobudzają mikrocyrkulację, oczyszczają skórę z toksyn, wzmacniają, ujędrniają, silnie nawilżają skórę. Powodują też obniżenie poziomu szkodliwych wolnych rodników, redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Instytut Zdrowia i Urody Sharley winoterapię wykonywaną w swoich salonach opisuje tak: „Zabieg rozpoczynamy peelingiem z moszczu winnego snagiovese z Toskańskiego Regionu Chianti z miodem lawendowym, który jest bogaty w cukry i kwasy owocowe (alfa i betahydroksykwasy), nawilża i stymuluje skórę, bardzo delikatnie złuszcza i wygładza naskórek. W dalszej części zabiegu używamy soku ze świeżych winogron Red Selento i koncentratu ze świeżych poziomek - bogaty w polefenole o właściwościach antyoksydancyjnych i ochronnych, wzbogacony w odżywcze i demineralizujące sole morskie i witaminy oraz Mus z torfu rzecznego. Nakładamy w trakcie zabiegu olej z pestek winogron z meceratem rozmarynowym doskonale wygładzającym i odżywiającym skórę. Jest on naturalnym środkiem leczniczym dla skóry wrażliwej i starzejącej się. Rozpylona na ciało aromatyczna woda stymuluje i regeneruje naszą skórę. Zabieg polecany jest na miejsca potrzebujące regeneracji i napięcia skóry. Po zabiegu klienci delektują się gorącą herbatką na bazie liści winirośli o właściwościach ujędrniających.” Terapię odmładzająco-ujędrniającą „Czerwone Wino” proponuje również Bielenda.

Zabieg winoterapii można przeprowadzić w domu, dolewając do kąpieli czerwonego wina, a następnie przecierając twarz białym. Nie zaszkodzi też dostarczenie organizmowi tego cennego trunku do wewnątrz – po kąpieli można wypić lampkę ulubionego wina.
 

Autor:Aleksandra Dudzisz
Źródło:()

Wydrukowano ze strony http://www.spa.kobiety.net.pl/67,0,Winoterapia,345.html

Copyright © Com-Media 2006