Videoniania – by dziecko było bezpieczne
06-10-2009

 
Bezpieczeństwo dziecka jest dla wszystkich rodziców sprawą priorytetową. Wiele ułatwień w tym zakresie oferuje rodzicom jedno z najnowszych osiągnięć technologii cyfrowej - nowoczesna elektroniczna videoniania.

 
Videoniania pozwala rodzicom monitorować bezpieczeństwo dziecka. Standardowo składa się z wyświetlacza LCD i kamery, którą montuje się np. w pobliżu łóżeczka. Czasem do zestawu można dokupić dodatkowe kamery, które pozwolą stworzyć indywidualny system monitoringu dziecka. To idealne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców, którzy potrzebują trochę wytchnienia od codziennych obowiązków, a jednocześnie nie chcą tracić z oczu swojej ukochanej pociechy. Nowoczesne video monitory nie emitują pulsacyjnego promieniowania radiowego są więc bezpieczne dla dziecka.

Większość video monitorów ma wbudowaną kontrolę zasięgu - włączają alarm, gdy tylko zasięg z kamerą zostanie utracony. Alarm dźwiękowy sygnalizuje również niski poziom energii w akumulatorach. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że nie usłyszysz dziecka, bo skończyło się zasilanie monitora. Większość monitorów można także podłączyć do sieci elektrycznej za pomocą zasilacza.

Daleki zasięg videomonitorów (nawet do 200 m w otwartym terenie!) pozwala ci wyjść np. do ogrodu nie bojąc się o bezpieczeństwo maluszka. Możesz też spokojnie wypić kawę na tarasie, nie zaglądając co chwilę do pokoju dziecka. Alarm świetlny powiadomi Cię o przebudzeniu dziecka, nawet gdy wyłączony jest głośnik monitora lub znajdujesz się w hałaśliwym otoczeniu. Wyświetlacz monitora najczęściej aktywowany jest głosem dziecka, dzięki czemu oszczędza baterie.
Specjalnie zaprojektowany uchwyt pozwala zamocować kamerę do ściany. Można ją jednak przymocować do każdej płaskiej powierzchni (np do półki). Urządzenia te mogą pracować z kilkoma kamerami naraz, a wiele modeli można również podłączyć do ekranu telewizora, możesz więc obserwować swoje dzieci, nie przerywając ciekawego filmu czy wiadomości. Gdy dziecko się już obudziło, trzy uruchamiane zdalnie kołysanki pomogą uspokoić dziecko zanim do niego dotrzesz.

{gencode}www.babymama.pl{/gencode}
 

Autor:()
Źródło:()

Wydrukowano ze strony http://www.dziecko.kobiety.net.pl/73,0,Videoniania-8211-by-dziecko-bylo-bezpieczne,2598.html

Copyright © Com-Media 2006