Fryzury karnawałowe 2009
16-01-2009

 
fot. Dariusz SenkowskiKarnawał 2009 - ten sezon to odejście od tzw. artystycznego nieładu i powrót starannych, choć również interesujących upięć nawiązujących do antycznych, greckich piękności.

 
Zamiast opasek i gumek wykorzystywane są włosy. Bardzo modne będą też duże dekoracje we włosach i upięciach. Koki - precyzyjnie upięte, ale w finezyjny sposób. Mniej ważne staje się czy efekt zrobiony jest tylko z naturalnych włosów. Modne stają się zatem dołączone włosy sztuczne, oczywiście kolorystyką i efektem zbliżone do naturalnych.

fot. Dariusz SenkowskiBardzo modnym upięciem wciąż święcącym triumfy jest stylizacja na Amy Winehouse (angielska wokalistka soul). Ona sama odwołała się do lat 60 i koków typu „ul" (czyli bardzo wysoko uniesione włosy na czubku głowy).

Fryzury są bardzo awangardowe i retro zarazem. We włosach pojawiają się też apaszki i chusty, nawiązujące do ery hippie i punk oraz mocne i kolorowe dodatki biżuteryjne. Tego typu upięcia świetnie odnajdują się w modzie ślubnej. Tu króluje gładkość, naturalność, połysk i delikatna biżuteria. Fryzury cechuje zaczesanie włosów do tyłu oraz upięcie formy minimalistycznej na czubku głowy i na karku. Formy przedstawiają modny a zarazem nowatorski kształt. Są gładkie i proste, wzbogacone ozdobą biżuteryjną równie modną w tym sezonie. Blond miodowy oraz jasny blond zimny to najmodniejsze kolory tego sezonu.
{gencode}www.dorotawodzinska.pl{/gencode}

fot. Dariusz Senkowski
 

Autor:Aleksandra Dudzisz
Źródło:()

Wydrukowano ze strony http://www.wizaz.kobiety.net.pl/79,0,Fryzury-karnawalowe-2009,1992.html

Copyright © Com-Media 2006