Alkohol – pij z rozsądkiem
03-01-2017

 
© liubomirt - Fotolia.comPrzed nami karnawał, czas zabaw i spotkań towarzyskich. Na większość tego typu imprez pojawia się alkohol, wprawdzie pity w niewielkich ilościach może sprzyjać zdrowiu, jednak przedawkowany może popsuć najlepszą nawet zabawę.

 
Jak wynika z badań picie czerwonego wina w umiarkowanych ilościach zmniejsza ryzyko chorób serca. Jednak z całą pewnością nadmiar alkoholu wypitego podczas jednego wieczoru nie poprawi naszego samopoczucia – wręcz przeciwnie.

Jeśli więc chcesz dobrze się bawić zachowaj umiar w picu, między jednym a drugim drinkiem sięgaj po wodę lub skok. Pij wolno, w przeciwnym razie szybko stracisz kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu, nie zapominaj o jedzeniu.

Jedną z częstszych przyczyn złego samopoczucia jest mieszanie alkoholi. W szczególności wystrzegaj się popijania wódki szampanem lub innymi musującymi trunkami. Postaraj się ograniczyć ilość wypalanych papierosów, gdyż nikotyna może spotęgować działanie alkoholu.

Dzień po zabawie rozpocznij od pożywnego śniadania i szklanki soku, weź też orzeźwiający prysznic. Dobrze jest również wybrać się na spacer, dotleniony organizm szybciej pozbędzie się toksyn.
 

Autor:()
Źródło:Senior.pl

Wydrukowano ze strony http://www.styl.kobiety.net.pl/63,0,Alkohol-8211-pij-z-rozsadkiem,1308.html

Copyright © Com-Media 2006