Usuń makijaż – to pierwszy krok do pięknej cery
30-11-2007

 
© Monkey Business - Fotolia.comStarannie wykonany makijaż z pewnością podkreśli urodę, jednak równie ważne jak wykonanie makijażu, jest dokładne zmycie go przed pójściem spać.

 
Dokładne usunięcie resztek makijażu jest niezbędne jeśli nie chcesz obudzić się z czerwonymi, podrażnionymi oczami i szarą cerą. Tylko dokładnie oczyszczona cera może wchłaniać składniki odżywcze kremów i regenerować się w czasie kiedy śpisz. Pamiętaj również o tym, że zasypianie z makijażem sprzyja powstawaniu zaskórniaków.

Do zmywania makijażu używaj przeznaczonych do tego kosmetyków, wybieraj je zgodnie z potrzebami swojej skóry. Oczyszczanie zacznij od użycia mleczka lub płynu do demakijażu, kosmetyk nanieś na wacik i wykonując okrężne ruchy zmyj z twarzy puder. Jeśli chcesz usunąć tusz do rzęs połóż na powiekach wilgotne waciki i poczekaj chwilkę. Unikaj intensywnego pocierania, gdyż w ten sposób podrażnisz skórę.

Następnym krokiem jest umycie twarzy letnią wodą, która usunie pozostałości kosmetyków. Twarz delikatnie osusz ręcznikiem, możesz dodatkowo sięgnąć po tonik. Odświeży on skórę i przywróci jej naturalne ph.

Jeśli nie masz czasu na stosowanie tylu kosmetyków możesz wykorzystać nawilżone chusteczki higieniczne. Nie tylko usuną makijaż, ale i nawilżą twarz.
 

Autor:Marta Wasiak
Źródło:()

Wydrukowano ze strony http://www.uroda.kobiety.net.pl/66,0,Usun-makijaz-8211-to-pierwszy-krok-do-pieknej-cery,1267.html

Copyright © Com-Media 2006