Japoński Festyn Kulturalny „Yatta!”
08-11-2007

 
W dniach 23-25 listopada br. w centrum handlowo - rozrywkowym Blue City w Warszawie odbędzie się Japoński Festyn Kulturalny „Yatta!”, organizowany przez Fundację Rozwoju Młodych Talentów Artystycznych Fermata z Warszawy.

 
Japoński Festyn Kulturalny YATTA! narodził się z połączenia wymyślonego przez Fundację Fermata Święta Sushi z Bunka no hi - autentycznym Dniem Kultury Japońskiej, obchodzonym w Kraju Kwitnącej Wiśni co roku 3 listopada.

Już po raz drugi 23, 24 i 25 listopada br. w centrum handlowo-rozrywkowym Blue City odbędzie się szereg imprez związanych z kulturą i obyczajami Japonii. Przez trzy dni pod fontanną (poziom „-1”) klienci Blue City podziwiać będą: występy artystów estradowych, pokazy tradycyjnych elementów kultury japońskiej, tj.: kaligrafii, origami i ikebany, prezentacje robienia sushi i ceremonie parzenia zielonej herbaty. Swoje umiejętności zaprezentują nie tylko mistrzowie sztuk walk (aikido, jujitsu, kendo, dosk), ale też specjaliści od władania samurajskimi mieczami. Planowane są również: turniej GO (japońska gra narodowa) oraz dyskoteka z udziałem japońskiego didżeja - DJ Riu.

Wśród atrakcji na szczególną uwagę zasługują: II Mistrzostwa Polski w Jedzeniu Sushi, II Mistrzostwa Polski Sushi Masterów, pokaz mody z papieru „W Konwencji Origami” autorstwa Ewy Robak, występ zespołu Marcina A. Steczkowskiego – The Transgress czy minirecitale piosenkarki REI.
 

Autor:Aleksandra Dudzisz
Źródło:()

Wydrukowano ze strony http://www.kultura.kobiety.net.pl/80,0,Japonski-Festyn-Kulturalny-8222-Yatta-8221,1237.html

Copyright © Com-Media 2006