Makijaż kobiety puszystej
03-11-2007

 
© Svetlana Sayapina - Fotolia.comWszystkie doskonale wiemy, że makijaż powinien być dostosowany przede wszystkim do naszego wieku, a także do sytuacji, w jakiej w nim występujemy. Wizażystki radzą jednak, aby przy malowaniu wziąć pod uwagę także naszą wagę, a dokładniej fakt, że przy niewielkiej nawet nadwadze twarz jest zazwyczaj okrągła, pełna i wymaga makijażu, który będzie także kamuflażem.

 
Osoby z nadwagą często mają tłustą cerę, ale za to mniej widać u nich zmarszczki, spokojnie mogą więc zastąpić podkład liftingujący – matującym, najlepiej w koloru nieco ciemniejszym od skóry. Ale uwaga: zbyt ciemny podkład dodaje lat, wybierzmy więc kosmetyk ciemniejszy od naturalnego koloru naszej skóry najwyżej o pół tonu.

Kolejny krok to modelowanie twarzy. Najłatwiej jest wykonać je przy pomocy pudru brązującego, którym pokrywamy boki twarzy i podbródek. Możemy także zastosować prosty trick „wyszczuplający” makijażystek i rozjaśnić miejsce pod okiem oraz dołek między ustami a brodą bardzo jasnym pudrem.

Oczy możemy podkreślić makijażem dość wyraźnym, ale wykonanym cieniami pastelowymi i matowymi.

Usta, jeżeli są pełne, malujemy szminką w mocnym, nasyconym kolorze, co odwróci uwagę od pełnej twarzy.
 

Autor:Adrianna Buniewicz
Źródło:()

Wydrukowano ze strony http://www.wizaz.kobiety.net.pl/79,0,Makijaz-kobiety-puszystej,1225.html

Copyright © Com-Media 2006