H&M - kolekcja jesień-zima 2007/08
31-07-2007

 
fot. H&MW sklepach letnie wyprzedaże a projektanci już prezentują kolekcje jesienno-zimowe. Koncern H&M już teraz posiada w ofercie niektóre egzemplarze na nowy sezon, a reszta pojawi się w sklepach po wakacjach. W jesiennej modzie nadal będą widoczne wpływy retro z końcówki XX w. Istotną bazę, zaktualizowaną i skomponowaną na nowo stanowią klasyczne kroje i dzianiny wywodzące się z Wysp Brytyjskich.

 
„Sylwetki, zarówno ta szersza, z obszernymi ubraniami, jak i seksownie elegancka z lat 70-tych mają już swoje miejsce w modzie. W tym sezonie dostrzegamy nowe materiały, detale i stylizacje. Ważnymi odnośnikami są tu minimalizm z lat 90-tych oraz grunge” - mówi szefowa działu projektów H&M Margareta van den Bosch.

Linia A, tulipan, trapez, trąbka lub dzwon - twórczość legendarnych projektantów w historii mody XX wieku stanowi niewyczerpane źródło inspiracji. Tej jesieni stosujemy przerysowane kroje i pozostawiamy ubrania czyste, bez ozdób, tak, aby jeszcze bardziej zaakcentować formę.

Inspiracją jest minimalizm lat 90-tych oraz modele androgyniczne - męskie i duże dla pań, a wysmukłe dla panów. Moda wczesnych lat 70-tych była wytworna, szykowna i seksowna. Pamiętali o tym projektanci H&M i wzorowali się na ikonach stylu tego okresu takich, jak: Steve McQueen, Robert Redford, Rolling Stones, Diana Ross, Britt Ekland i Marisa Berenson. Dominują zaokrąglowa kształty, lejące się materiały, z biodrami i dekoltem w centrum uwagi. Wzory są duże i wyraziste, podobnie jak dodatki.

Wizerunek w stylu grunge jest równie aktualny, jak styl ascetyczny. Tej jesieni chodzi o to, by mieszać i nadawać zupełnie nowy wymiar, mieć odwagę lekceważyć zasady i konwencje. Szczególnie istotne są tej jesieni rzeczy eleganckie, jak garnitury, koszule i sukienki z klasycznych lub nowoczesnych, technicznych materiałów. Eleganckie krawiectwo łączy się z dzianiną i wpływami sportowymi.

Kolory to ciemne i jasne barwy neutralne, klasyczna szarość, odcienie błękitu, zieleń khaki, brąz i wielbłądzi beż, ciepłe kolory jesieni, jak bursztyn, burgund, pomarańcz, szmaragdowa zieleń i zimne pastele.


Wzory: tweed, paski, krata, kwiaty, wzory graficzne i nadruki. Materiały: wełniany tweed, wełna merynosowa, angora, lśniący dżersej i satyna, denim, aksamit, sztruks, popelina, dresowa bawełna, Lurex i lama.

fot. H&M

fot. H&M

fot. H&M
 

Autor:Aleksandra Dudzisz
Źródło:

Wydrukowano ze strony http://www.moda.kobiety.net.pl/78,0,H-M-kolekcja-jesien-zima-2007-08,1052.html

Copyright © Com-Media 2006